VJ1111D131GXLQJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
130 pF ±2% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
VJ1111D131GXLQJ
DigiKey Part Number
720-VJ1111D131GXLQJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1111D131GXLQJ
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Q, Low Loss
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1111 (2828 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)