VJ0805Y823JXXMC is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
0.082 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y823JXXMC
DigiKey Part Number
VJ0805Y823JXXMC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y823JXXMC
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y823JXXMC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)