VJ0805Y332JXXPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 5.990
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y332JXXPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805Y332JXXPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y332JXXPW1BC
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y332JXXPW1BC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)