VJ0805Y154KXJRW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 379
0.15 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
VJ0805Y154KXJRW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805Y154KXJRW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805Y154KXJRW1BC
Description
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805Y154KXJRW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)