VJ0805A6R8DXAPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 213
6.8 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A6R8DXAPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805A6R8DXAPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A6R8DXAPW1BC
Description
CAP CER 6.8PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A6R8DXAPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)