VJ0805A180JXJCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
18 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
VJ0805A180JXJCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0805A180JXJCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805A180JXJCW1BC
Description
CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0805A180JXJCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)