VJ0603Y822MXAAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
8200 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y822MXAAC
DigiKey Part Number
VJ0603Y822MXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y822MXAAC
Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y822MXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)