VJ0603Y332JXAAC
DigiKey Part Number
720-1973-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y332JXAAC
Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603Y332JXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)