VJ0603Y271KXXPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 187
270 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y271KXXPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603Y271KXXPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y271KXXPW1BC
Description
CAP CER 270PF 25V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y271KXXPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)