VJ0603Y224KXQPW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 7.003
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 732
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
YAGEO
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Würth Elektronik
In Stock: 14
0.22 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
VJ0603Y224KXQPW1BC
DigiKey Part Number
VJ0603Y224KXQPW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Y224KXQPW1BC
Description
CAP CER 0.22UF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Y224KXQPW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)