VJ0603D5R6BXXAJ
DigiKey Part Number
VJ0603D5R6BXXAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D5R6BXXAJ
Description
CAP CER 5.6PF 25V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.6 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ0603D5R6BXXAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)