VJ0603A220GXACW1BC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ0603A220GXACW1BC |
Description | CAP CER 22PF 50V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ0603A220GXACW1BC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.034" (0.87mm) |