VJ0603A1R5CXBAC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VJ0603A1R5CXBAC |
Description | CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.5 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VJ0603A1R5CXBAC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±0.25pF | Thickness (Max) 0.038" (0.97mm) |