VJ0402Y391KXAAP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
390 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
VJ0402Y391KXAAP
DigiKey Part Number
VJ0402Y391KXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402Y391KXAAP
Description
CAP CER 390PF 50V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0402Y391KXAAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)