VJ0402G683KXQCW1BC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 54.833
Datasheet
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
YAGEO
In Stock: 240
0.068 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
VJ0402G683KXQCW1BC
DigiKey Part Number
VJ0402G683KXQCW1BC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402G683KXQCW1BC
Description
CAP CER 0.068UF 10V X5R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0402G683KXQCW1BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)