VJ0402A3R9BXAAC
DigiKey Part Number
720-VJ0402A3R9BXAACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A3R9BXAAC
Description
MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)