VJ0402A181JXAAC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
180 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
VJ0402A181JXAAC
DigiKey Part Number
VJ0402A181JXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A181JXAAC
Description
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0402A181JXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)