VJ0402A150GXXAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
15 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
VJ0402A150GXXAC
DigiKey Part Number
VJ0402A150GXXAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0402A150GXXAC
Description
CAP CER 15PF 25V C0G/NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
VJ0402A150GXXAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)