GA0805Y124JXXBR31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
0.12 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GA0805Y124JXXBR31G
DigiKey Part Number
GA0805Y124JXXBR31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0805Y124JXXBR31G
Description
CAP CER 0.12UF 25V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA0805Y124JXXBR31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)