GA0603Y822JBBAR31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
8200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GA0603Y822JBBAR31G
DigiKey Part Number
GA0603Y822JBBAR31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0603Y822JBBAR31G
Description
CAP CER 8200PF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA0603Y822JBBAR31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.038" (0.97mm)