CDR31BX103AKUSAJ
DigiKey Part Number
720-CDR31BX103AKUSAJTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-CDR31BX103AKUSAJCT-ND - Cut Tape (CT)
720-CDR31BX103AKUSAJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BX103AKUSAJ
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CDR31BX103AKUSAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)