CDR04BX104AKZRAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
In Stock: 180
KEMET
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 1812 (4532 Metric)
CDR04BX104AKZRAJ
DigiKey Part Number
CDR04BX104AKZRAJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR04BX104AKZRAJ
Description
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR04BX104AKZRAJ Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Failure Rate
R (0.01%)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)