TR3E337M010C0060
DigiKey Part Number
718-TR3E337M010C0060TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TR3E337M010C0060CT-ND - Cut Tape (CT)
718-TR3E337M010C0060DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3E337M010C0060
Description
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TR3E337M010C0060 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V