TR3D227K004C0150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 189
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
Upgrade
KEMET
In Stock: 475
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
220 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 150mOhm
TR3D227K004C0150
DigiKey Part Number
TR3D227K004C0150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3D227K004C0150
Description
CAP TANT 220UF 10% 4V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3D227K004C0150 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
4 V