TR3C107K004C0225 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
100 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2312 (6032 Metric) 225mOhm
TR3C107K004C0225
DigiKey Part Number
TR3C107K004C0225-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3C107K004C0225
Description
CAP TANT 100UF 10% 4V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TR3C107K004C0225 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
225mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
4 V