TR3B225K025C1500
DigiKey Part Number
718-TR3B225K025C1500TR-ND - Tape & Reel (TR)
718-TR3B225K025C1500CT-ND - Cut Tape (CT)
718-TR3B225K025C1500DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3B225K025C1500
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1411
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric) 1.5Ohm
EDA/CAD Models
TR3B225K025C1500 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
25 V