TR3A684K035C4000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 2.521
Datasheet
Similar
KEMET
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 1206 (3216 Metric) 4Ohm
TR3A684K035C4000
DigiKey Part Number
TR3A684K035C4000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR3A684K035C4000
Description
CAP TANT 0.68UF 10% 35V 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
TR3A684K035C4000 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
35 V