TH3D335M050D1700 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 1.7Ohm
TH3D335M050D1700
DigiKey Part Number
TH3D335M050D1700-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3D335M050D1700
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3D335M050D1700 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
D
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.7Ohm