TH3C106K035C1600 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TH3C106K035C1600 |
Description | CAP TANT 10UF 10% 35V 2312 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TH3C106K035C1600 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 2312 (6032 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code C |
Tolerance ±10% | Ratings AEC-Q200 |
Voltage - Rated 35 V | Features Automotive |
Type Molded | Grade Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm | Qualification AEC-Q200 |