T83E227K010EZZL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 669
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
T83E227K010EZZL
T83E227K010EZZL
DigiKey Part Number
718-1566-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1566-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T83E227K010EZZL
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T83E227K010EZZL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V