893D226X0025D2TE3 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 3.453
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 320
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
893D226X0025D2TE3
DigiKey Part Number
893D226X0025D2TE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
893D226X0025D2TE3
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
893D226X0025D2TE3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V