595D337X9010D2T is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 8.169
Vishay Sprague
In Stock: 1.748
Datasheet
In Stock: 297
In Stock: 556
In Stock: 231
In Stock: 2
KEMET
In Stock: 704
KEMET
In Stock: 427
In Stock: 424
In Stock: 990
330 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 140mOhm
595D337X9010D2T
DigiKey Part Number
595D337X9010D2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
595D337X9010D2T
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
595D337X9010D2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V