594D107X06R3C2T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 702
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 2812 (7132 Metric)
594D107X06R3C2T
DigiKey Part Number
594D107X06R3C2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
594D107X06R3C2T
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2812
Detailed Description
EDA/CAD Models
594D107X06R3C2T Models
Category
Type
Conformal Coated
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.79mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
6.3 V