592D107X9010C2T20H is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 0
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
100 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2812 (7132 Metric) 190mOhm
592D107X9010C2T20H
DigiKey Part Number
592D107X9010C2T20H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
592D107X9010C2T20H
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2812
Detailed Description
EDA/CAD Models
592D107X9010C2T20H Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
190mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2812 (7132 Metric)
Size / Dimension
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V