293D336X5004B2TE3
DigiKey Part Number
293D336X5004B2TE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
293D336X5004B2TE3
Description
CAP TANT 33UF 5% 4V 1411
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 1411 (3528 Metric) 2Ohm
EDA/CAD Models
293D336X5004B2TE3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.11mm)
Tolerance
±5%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
4 V