293D335X9050D2TE3
DigiKey Part Number
718-1822-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-1822-1-ND - Cut Tape (CT)
718-1822-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
293D335X9050D2TE3
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 50V 2917
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2917 (7343 Metric) 1.7Ohm
EDA/CAD Models
293D335X9050D2TE3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.7Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
50 V