199D476X0010D7V1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial
199D476X0010D7V1E3
DigiKey Part Number
199D476X0010D7V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D476X0010D7V1E3
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
199D476X0010D7V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.498" (12.66mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
10 V