199D336X06R3C7V1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V Radial
199D336X06R3C7V1E3
DigiKey Part Number
199D336X06R3C7V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D336X06R3C7V1E3
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D336X06R3C7V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.458" (11.64mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated
6.3 V