199D335X9010A1V1E3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
In Stock: 638
Similar
Similar
3.3 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial
199D335X9010A1V1E3
DigiKey Part Number
199D335X9010A1V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D335X9010A1V1E3
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D335X9010A1V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.173" Dia (4.40mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.280" (7.11mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
10 V