199D334X9035AYV1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
199D334X9035AYV1
DigiKey Part Number
199D334X9035AYV1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D334X9035AYV1
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 35V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
199D334X9035AYV1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.173" Dia (4.40mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
35 V