199D226X0035E3V1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Datasheet
Similar
Datasheet
Parametric Equivalent
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
199D226X0035E3V1
DigiKey Part Number
199D226X0035E3V1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D226X0035E3V1
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D226X0035E3V1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension
0.339" Dia (8.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V