199D106X9035D6A1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V Radial
199D106X9035D6A1
DigiKey Part Number
199D106X9035D6A1-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D106X9035D6A1
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D106X9035D6A1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.236" Dia (6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.498" (12.66mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
35 V