199D106X0025C1V1E3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 20
Similar
Similar
10 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial
199D106X0025C1V1E3
DigiKey Part Number
199D106X0025C1V1E3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D106X0025C1V1E3
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
199D106X0025C1V1E3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
25 V