199D104X9050AYV1
DigiKey Part Number
199D104X9050AYV1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
199D104X9050AYV1
Description
CAP TANT 0.1UF 10% 50V RADIAL
Detailed Description
0.1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial
EDA/CAD Models
199D104X9050AYV1 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 85°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.173" Dia (4.40mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.125" (3.18mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
A
Voltage - Rated
50 V