173D684X9025UWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
In Stock: 802
In Stock: 41
0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial
173D684X9025UWE3
DigiKey Part Number
173D684X9025UWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D684X9025UWE3
Description
CAP TANT 0.68UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D684X9025UWE3 Models
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
U
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
25 V