173D335X9035WWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 91
Datasheet
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial
173D335X9035WWE3
DigiKey Part Number
173D335X9035WWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D335X9035WWE3
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 35V AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
173D335X9035WWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
W
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V