173D226X9010WWE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 114
Datasheet
22 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V Axial
173D226X9010WWE3
DigiKey Part Number
718-1438-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D226X9010WWE3
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
173D226X9010WWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
W
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
10 V