173D106X9035XE3 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V Axial
173D106X9035XE3
DigiKey Part Number
718-173D106X9035XE3CT-ND - Cut Tape (CT)
718-173D106X9035XE3TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D106X9035XE3
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
173D106X9035XE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.420" L (4.57mm x 10.67mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
X
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V