173D105X5050VWE3
DigiKey Part Number
173D105X5050VWE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D105X5050VWE3
Description
CAP TANT 1UF 5% 50V AXIAL
Detailed Description
1 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial
EDA/CAD Models
173D105X5050VWE3 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
V
Tolerance
±5%
Voltage - Rated
50 V