173D104X9050UW is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
KEMET
Similar
KEMET
In Stock: 1
0.1 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V Axial
173D104X9050UW
DigiKey Part Number
173D104X9050UW-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
173D104X9050UW
Description
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
173D104X9050UW Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.095" Dia x 0.260" L (2.41mm x 6.60mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
U
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V